Deluxe Balon Turu

/Deluxe Balon Turu

Deluxe Balon Turu

Deluxe Balon Turu ile 90 Dakika 

• Max. 16 kişilik sepetlerde VIP uçuş standartlarında yüksek deneyimli pilotlar ile uçuş

• Konakladığınız Otelden ya da Göreme-Avanos-Uçhisar-Ürgüp-Ortahisar’da belirtilen yerden Gidiş- Dönüş Transfer Hizmeti

• Uçuş Öncesi Hafif Kahvaltı İkramı

• 90 dk uçuş

• Uçuş Bitiminde Şampanya Kutlaması

• İsme Özel İmzalı Uçuş Sertifikası

• Otelden Alınmanızdan İtibaren Tam Kapasite Yolcu Sigortası

• 0-5 Yaş arası çocuklara uçuş izni verilmemektedir. 6 yaş üzeri tüm rezervasyonlarda da yetişkin ücreti uygulanmakta olup, kredi kartı ödemelerinde %5 komisyon eklenmektedir..

Not: Deluxe uçuş firmalarımızda yeterli talep var ise gerçekleştirilir. Aksi halde Klasik Uçuş için rezervasyon oluşturulmaktadır. Lütfen uçuş durumu için bizlere ulaşarak bilgi alınız.

Kapadokya’da Balon Turlarına katılmak için en az 1 gün öncesinden rezervasyon geçmek şarttır. Akabinde ARS Travel ekibi olarak sizden TC kimlik numaralarınızı (uçuş sigortası için), isimlerinizi, konakladığınız oteli ya da sizi alacağımız yerin bilgisi ile iletişim numaranızı temin edip rezervasyonunuzu oluşturuyoruz. Size mevsimlere ve gün doğumuna uygun olacak bir saatte transfer saati veriyor ve tam da o saatte sizi alabilmek için yüksek gayret göstererek uçuş alanına özel ve konforlu araçlar ile transferinizi gerçekleştiriyoruz. Balon uçuşundan önce sizlere hafif bir kahvaltı ikram ediyoruz. Kahvaltıdan sonra balonların şişirilmesi ve uçuşa hazır hale getirilmesini izleme imkanınız olacaktır. Bu da son derece keyif veren bir andır. Fotoğraflamayı unutmayınız. Ardından uçuş emniyetiyle ilgili yüksek deneyimli, eğitmen pilotlarımız tarafından bilgilendirme yapılır ve sepete yerleşiminizin ardından uçuşunuz başlar. Sıcak hava balonlarının dümeni olmadığı için rüzgar yönünde hareket eder. Pilotlar balonların yukarı çıkış ve ve aşağı iniş yönlerini belirlerler. Yani her uçuş birbirinden farklıdır. Balonlar yaklaşık 1000 ile 5000 feet yüksekliğe çıkabilir. Uçuşlar güvenli iniş alanına uygun olarak ortalama 85 dakika ile 95 dakika arasında sürer. Balon turu uçuşumuz sona erdikten sonra ekip arkadaşlarımızın hazırlamış oldukları kutlama bölümüne geçiş yapıyoruz. Bu bölümümüzde şampanya kutlaması (alkollü-alkolsüz seçenekleri mevcuttur ) ile pilotlarımız tarafından isminize özel olarak imzalı hatıra uçuş sertifikaları verilmektedir. Tüm bu Kapadokya balon turu organizasyonumuzun bitimi sonrasında çok özel anlar ve hatıralar ile dönüş transferinizi gerçekleştiriyoruz. Ayrıca hemen hemen her balonda, her uçuşta 360 derecelik video çekimi yapan kameralar bulunmaktadır. Gerçekleştirdiğiniz uçuşla ilgili çekimin CD’sini temin etmek isterseniz de ekstra bir ücret ödeyerek bu CD’lerden operasyon ekibine bildirerek alabilirsiniz. Size gün içerisinde ya da vaktiniz varsa bir diğer gün teslimat gerçekleştirilecektir.

» 06 Yaş ve Üzeri …………………… Fiyat için iletişime geçin.

» 00 – 5 yaş arası ………………….. Uçuş İzni Verilmemektedir. 

DELÜKS BALON TURU - Mobil : 0507 066 25 06

  • Uçuş Tarihini Seçmeniz Gerekmektedir

 

Doğrulama Gerekir

Kapadokya Deluxe balon turu, 12 ay boyunca yeterli talep olduğu sürece gerçekleştirilen bir organizasyondur. Bu sebeple Deluxe Uçuş için bizlerden uçuş bilgisi almanız gerekmektedir. Uçuş olduğu taktirde rezervasyonunuz memnuniyetle oluşturulacaktır.

Sivil Havacılık kurumunun sürekli denetiminde olan uçuşlar ve balon firmaları sıkı denetimler altındadır. Öncelikli olan uçuş için müsait hava koşulları ve dolayısıyla uçuş yapan yolcuların güvenliğidir. Balonlar sıcak hava ile uçuş sağlar ve bu yüzden sıcak havalarda uçuş gerçekleştirmek risklidir. Uçuşlarının gün doğumunda gerçekleştirilmesinin en önemli sebebi budur. Diğer yandan havanın en dingin olduğu saatler olduğu için de bu saatler tercih edilmektedir. Uçuşların gerçekleştirilmesine engel diğer bir husus da rüzgarlı hava ve yağışlardır. Bu konu Sivil Havacılık ve Balon Operatörlerinin en hassas davrandıkları konudur. En ufak bir risk dahi görüldüğü takdirde uçuşlar iptal edilerek, hiçbir güvensiz uçuşa izin verilmemektedir.

Bölgede turizmin ve balon turlarının yoğun olduğu tarihlerde Balon Operatörleri 2 farklı zamanda tur oluştururlar. Bunlara 1. sorti ve 2. sorti adını veririz. İlk sorti normal zamanlı uçuşlardır. 2. sorti ise ilk uçuşlardan sonra kalkan ve gün doğumunun kısmen kaçırıldığı uçuşlardır. Aralarındaki tek fark budur.

Daha detaylı bilgi için Sıkça Sorulan Sorular sayfamızda bir çok sorunuza cevap bulabilirsiniz.

By | 2018-08-10T12:34:34+00:00 Şubat 2nd, 2015|Göreme, Kapadokya, Photography, Turlar, Uçuş Programları, Ürgüp|Yorum yok