Ekonomik Balayı Paketi

/Ekonomik Balayı Paketi
Ekonomik Balayı Paketi 2018-07-04T10:59:43+00:00
TÜM KREDİ KARTLARINA 9 AYA VARAN TAKSİT İMKANI

Otelimiz Avanos ilçesinde bulunan eski konak tarzında restore edilmiş, 6 odalı, özellikle çiftler için tasarlanmış butik bir aile işletmesidir.

Eski Avanos mahallelerinin içinde merkezi konumda bulunan otelimiz tarihi bir yapıdır. Konağımızın bilinen 200 yıllık bir tarihi vardır.

Gerçek bir Kapadokya kültürü ve samimi, misafirperver aile ortamını sizlere sunmayı amaçlıyoruz. Bulunduğu mahalle eski, restore edilmiş, hala yerel yaşamında devam ettiği yine birçok otelin bulunduğu en merkezi mahalledir.

Size gerçek bir tarihi ve Kapadokya yaşamını sunabilecek tüm özelliklere sahiptir. Çarşı merkeze sadece 2 dakika yürüme mesafesinde olup, bir yandan günümüz sosyal yaşamını yakalarken, bir yandan da Kapadokya tarihi dokusunu hissedebileceksiniz.

Odalarımız klasik, yöresel ve modern tarzların iç içe geçtiği eşsiz bir uyum içerisinde. Otel işletmesi de bizzat aile bireyleri tarafından gerçekleştirilmekte olup sizleri evlerinde ağırladıkları en özel konukları gibi bir özenle misafir etmektedirler.

Kahvaltıda özellikle kendi yaptığımız reçel ve soslar, özenle seçilmiş organik ve ekolojik ürünlerden oluşmuş kahvaltılar için bile tesisimize tekrar tekrar gelmek isteyebilirsiniz. Sizleri güler yüzle uğurlamak için tüm özelliklere sahip Kapadokya’daki evinizde geçireceğiniz tatil, unutulmaz anılarınız arasında yer alacak.

OTELİN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ; Avanos’un en özel konumu ile en konforlu otellerindendir. Butik, evinizde hissedeceğiniz tatil imkânı, hamam, sauna, sıpa gibi aktivite alanlarına otel yardımı ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca bölgemizin yöresel mutfağından özel menülerin sunulduğu, kızıl ırmak manzaralı birçok restoran otelimize yürüme mesafesindedir. Eşsiz bir balayı, yüksek müşteri memnuniyeti için doğru tercih sizler için burası olabilir.

 • Sizler için özel süslenerek hazırlanmış, konforlu odaları, geniş ve özel tasarımlı şık banyoları ile taş odada konaklama
 • Odalarda ilk gün 1 büyük şarap ya da 2 meyve kokteyli ve birçok ikramdan oluşan balayı sepeti ARS TRAVEL ikramıdır.
 • İLK AKŞAM YEMEĞİ HEDİYEMİZDİR. ( yemekte alınan içecekler paket ücretine dâhil değildir.)
 • Kapadokya havaalanı ya da kayseri Havaalanı’ndan otelinize geliş ve dönüş transferi.
 • Nevşehir terminal gidiş – dönüş transfer ( kayseri yâda Aksaray otogarından transfer mümkün değildir.)
 • Açık büfe yâda zengin serpme kahvaltı.
 • Gün ve 3. Gün tüm gün süren özel turlar.

Kırmızı Tur bir diğer adıyla Kapadokya Bölge Turu sabah saat 09.30’da başlar. Mevsimine göre akşam 16.30 – 17.30’de sonlanır. Kırmızı tur ile Kapadokya’nın doğal ve kültürel güzelliklerinin en popüler olanlarını ziyaret edersiniz. Bir diğer yandan Kapadokya’da el sanatlarına yönelik atölyeleri de ziyaret etme imkânı bulursunuz. Ayrıca 12 ay boyunca her gün gerçekleştirilen günübirlik turlarımızda sizlere Kapadokya’yı en iyi bilen, alanında uzman, deneyimli Profesyonel Turist Rehberi eşlik eder.

Farklı bölgelerden gelmiş diğer katılımcılarla birlikte bu eşsiz turizm cennetini tanırken, yeni insanlar tanıyarak ve sevdiklerinizle unutulmaz keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Söz konusu Kapadokya Kırmızı olmazsa olmaz gerçekleştirilmesi gereken gezilerdendir.

Bir gün önce seyahat danışmanınızın size belirtmiş olduğu saatte (09.45 – 09.30 arası) Konakladığınız otelden ya da belirlediğimiz size ve tur güzergahına en uygun noktadan alındıktan sonra turumuz başlayacaktır.

TUR GÜZERGÂHIMIZ

 • Uçhisar Kalesi
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Çavuşin
 • Çömlek Sanatı ve El Sanatları Merkezi Avanos & Kızılırmak
 • Paşabağı
 • Devrent Vadisi

TUR DETAYLARI

İlk durağımız olan Uçhisar Kalesi, bölgenin en yüksek noktasıdır. Bölgeyi kuşbakışı görme imkânı verir. Rehberimiz tarafından Kapadokya hakkında bilgiler alacak ve Uçhisar Kalesi’ni fotoğraflayabileceksiniz. Akabinde Erken Hıristiyan tarihinde çok önemli bir yere sahip ve yine sahip olduğu doğal güzelliklerle bölge kültürünü nesillerdir bağrında taşıyan Göreme Açık Hava Müzesi ‘ni gezdikten sonra bölgede eski Yunan yerleşkelerinin izlerini süreceğimiz Çavuşin Kasabasını göreceğiz.

Kapadokya bölgesinin el sanatları merkezi olarak bilinen, çanak-çömlek–seramik atölyeleri ile ünlü olan Avanos ilçesinde öğle yemeği alarak gözde atölyelerden birine ziyarete gideceğiz ve tanıtımlardan sonra sizlerde isterseniz kendi çanak-çömlek yeteneğinizi gösterebileceksiniz.

Daha sonra bölgenin en belirgin ve güzel peribacalarını (3 başlı, piramidal) göreceğimiz  Paşabağ Vadisi’ni ziyaret edeceğiz. Aynı zamanda Hayal Vadisi olarak da bilinen Devrent Vadisi Kapadokya’da görebileceğiniz en ilginç doğal kaya oluşumlara ve şekillere sahiptir.

(İnsan ve hayvana bezeyen çok ilginç şekiller sizleri şaşırtacaktır, en ünlüleri deve şekilli peribacasıdır.) Bu vadide vereceğimiz fotoğraf molası ile sizler de kendi hayal dünyanızdaki peribacalarını keşfedecek ve fotoğraflayacaksınız. Vaktimiz elverirse son olarak el yapımı halı, kilim gibi el sanatlarının üretildiği bir atölyeyi de gezerek turumuz sonlandıracak ve bir başka gezimizde buluşmak üzere vedalaşacağız.

TURLARA DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • Lisanslı Profesyonel Tur Rehberi
 • Profesyonel Sürücü
 • Konforlu maksimum 17 kişilik kaliteli, son model tur araçları
 • Tur içerisindeki tüm transferler
 • Öğle yemeği (İçecekler hariç)
 • Müze ve Ören yeri Giriş Ücretleri

TURLARA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemeğinde içilen içecekler
 • Uluslararası veya Türkiye içi herhangi bir uçak ve/veya otobüs bileti
 • Şahsi harcamalar

Yeşil Tur bir diğer adıyla Ihlara Turu sabah saat 09.30’da başlar. Mevsime göre Akşam 17.30 – 18.30’da sonlanır. Yeşil tur ile Kapadokya’nın birbirinden güzel, kahverenginin her tonunu bulabileceğiniz, kaya oyma mağaraları, bu mağaralarında bulunan kiliseleri, yaşam alanları ile ünlü vadilerinden en derin ve içinden geçen Melendiz Çayı’nın sağladığı eşsiz florasıyla bir doğa harikası Ihlara Vadisi’ni gezme imkânı elde edersiniz.

Kapadokya’nın yeşil yüzünü, unutulmaz bir doğa yürüyüşüyle tanırken yine kültürel mirasının da izini sürecek muhteşem bir tur programına sahip olacaksınız. Ayrıca düzenli olarak gerçekleştirilen bu turlarımızda sizlere Kapadokya’yı en iyi bilen, alanında uzman, deneyimli Profesyonel Turist Rehberi eşlik eder.

Farklı bölgelerden gelmiş diğer katılımcılarla birlikte bu eşsiz turizm cennetini tanırken, yeni insanlar tanıyarak unutulmaz keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Söz konusu Kapadokya ise, Yeşil Tur olmazsa olmaz gerçekleştirilmesi gereken gezilerdendir.

Bir gün önce seyahat danışmanınızın size belirtmiş olduğu saatte (08.30 – 09.15 arası) konakladığınız otelden ya da belirlediğimiz size ve tur güzergahına en uygun noktadan alındıktan sonra turumuz başlayacaktır.

TUR GÜZERGÂHIMIZ

 • Göreme Panorama Derinkuyu Yeraltı Şehri
 • Selime Katedrali
 • Ihlara Vadisi
 • Yaprak hisar Panorama
 • Güvercinlik Vadisi
 • Değerli taşlar el sanatları merkezi (ONYX Atölyesi)

TUR DETAYLARI

İlk durağımız  Kapadokya’nın en güzel manzarasına sahip noktalarından Göreme Vadisini ve vadide bulunan çok özel formlardaki peribacalarını göreceğimiz Göreme Panorama (Manzara)’dır. Fotoğraf molasının ardından bu eşsiz manzaradan ayrılarak tarihi 3.500 yıl eskiye dayanan Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne yol alıyoruz. Kapadokya Bölgesinin en önemli ve değerli miraslarından olan yer altı şehirleri tüm dünyanın oldukça fazla dikkatini çekmektedir.

İsminden de anlaşılacağı gibi aralarından en derin ve gizemli olan Derinkuyu Yeraltı Şehri’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra ise adeta bir kaleyi andıran, büyüleyici bir mimariye sahip

Selime Katedrali’ni göreceğiz. Bu bölge aynı zamanda ünlü STAR WARS film çekimlerinde de kullanılan bölgedir.

Öğle yemeğimizi Melendiz Çayı kenarında restoranda keyifle aldıktan sonra kanyon vadi Ihlara Vadisi’ne ulaşacağız ve Melendiz Çayı’nın bize rehberlik ettiği bu olağanüstü parkurda yürüyerek, sahip olduğu eşsiz doğal güzelliğin yanı sıra kültürel ve tarihsel değerlerinin izlerini de süreceğiz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra tekrar Kapadokya’nın kalbi, peribacalarının en yoğunluklu olduğu bölüme, Uçhisar’a dönüyoruz.

Güvercinlik Vadisi’nde verdiğimiz fotoğraf molasının ardından son olarak takıların ve doğal değerli taşların işlendiği bölgede oldukça yaygın atölyelerden birini ziyaret ediyoruz. Onyx taşının işlenişinin tanıtımını izledikten, öğrendikten sonra birçok özel taş ile ilgili de bilgi alıyoruz.

Atölyeden ayrıldıktan sonra turumuzu sonlandırıyor, sizleri otellerinize ve ya aldığımız yere bırakıyor bir başka gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

TURLARA DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • Lisanslı Profesyonel Tur Rehberi
 • Profesyonel Sürücü
 • Konforlu maksimum 17 kişilik son model lüks tur araçları
 • Otelden alınma ve tur bitimi yine otele bırakılma
 • Öğle yemeği (İçecekler hariç)
 • Müze ve Ören yeri Giriş Ücretleri

TURLARA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Öğle yemeğinde içilen içecekler
 • Uluslararası veya Türkiye içi herhangi bir uçak ve/veya otobüs bileti

Paket Ücretleri

3 Gece 4 Günlük Paket ……. 1500 TL

Gece 5 Günlük Paket ……. 1800 TL

 5 Gece 6 Günlük Paket ……  2000 TL